win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 46

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Xάρης
    Εγγραφή
    07.10.2009
    Αναρτ.
    7.890
    Εύσημα

    έδωσε
    717
    έλαβε
    1.401
    Αρχεία

    Λήψεις
    237
    Ανέβασε
    372
    Ιστολόγια
    3

    Προεπιλογή

    Διάβασε αυτά που γράφεις. Σου είπα, πολλοί θα τα θεωρήσουν κακοπροαίρετα.

    Αφού λοιπόν α) δεν υπάρχει εφικτή λύση κατά τη γνώμη σου, β) εμείς όλοι που αγωνιζόμαστε να βελτιώσουμε την κοινωνία μας είμαστε αιθεροβάμονες και γ) εσύ μετανάστευσες έξω (εξ ανάγκης όπως μας λες), γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι με μας που μείναμε πίσω;

  2. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Χάρης Προβολή Ανάρτησης
    Διάβασε αυτά που γράφεις. Σου είπα, πολλοί θα τα θεωρήσουν κακοπροαίρετα.

    Αφού λοιπόν α) δεν υπάρχει εφικτή λύση κατά τη γνώμη σου, β) εμείς όλοι που αγωνιζόμαστε να βελτιώσουμε την κοινωνία μας είμαστε αιθεροβάμονες και γ) εσύ μετανάστευσες έξω (εξ ανάγκης όπως μας λες), γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι με μας που μείναμε πίσω;
    Δεν έχω καμία όρεξη να ασχολούμαι με μπανάνες και Ελλαδισταν.
    Αλλά δεν μπορεί επειδή είμαι Έλληνας να με κάνουν ρόμπα έξω όλοι με αυτά που συμβαίνουν στο Ελλαδισταν.
    Μην μιλάς για βελτίωση της κοινωνίας γιατί ακούγεται τραγικό εως αστείο...κάτι τετόια έλεγε και ο Βενιζέλος.
    Δες και την εκπομπή...



    Δηλαδή τι να λέμε τώρα...τι βελτίωση και πράσινα άλογα...
    Και που σαι...δεν είναι μόνο ένα βλαμμένο...είναι 300χ4 τουλάχιστον (4 για τα μέλη της οικογένειας) και δεν βάζουμε φίλους και συγγενείς...

    @Αntaios...
    άκυρο (κατάλαβα ποιος είσαι...)

    Ελλαδισταν είναι μόνο για διακοπές και για τα λαμόγια όπως πολιτικοί και η παρέα τους που έχουν το χρήμα...όλα τα άλλα όχι μόνο δεν λειτουργούν, αλλά και όποιος πιστεύει ότι λειτουργούν πρέπει να είναι διανοητικά καθυστερημένος...
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη Pappos : 10.08.2014 στις 11:10

  3. (επάνω) - Ανάρτηση #3
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους Γιάννης.Χ.
    Εγγραφή
    17.12.2013
    Αναρτ.
    189
    Εύσημα

    έδωσε
    70
    έλαβε
    18
    Αρχεία

    Λήψεις
    24
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Pappos Προβολή Ανάρτησης
    Δεν έχω καμία όρεξη να ασχολούμαι με μπανάνες και Ελλαδισταν.
    Αλλά δεν μπορεί επειδή είμαι Έλληνας να με κάνουν ρόμπα έξω όλοι με αυτά που συμβαίνουν στο Ελλαδισταν.
    Mε συγχωρείς, επειδή είμαι της άποψης οτι οι παροιμίες και τα αποφθέγματα έχουν βγεί απο την ζωή την ίδια, σου προτείνω να μην κατηγορείς το σπίτι σου για να μην πέσει να σε πλακώσει.
    Εξάλλου ετοιμόρροπο είναι, όπως λές σε κάνουν ρόμπα έξω για αυτά που γίνεται στο Ελλάντα, μάλλον εσύ τους έδωσες το δικαίωμα όπως φαίνεται και στο φόρουμ ο τρόπος σκέψης σου.

    Και στην τελική αφού έφυγες ,άσε εμάς εδώ στην μπανανία να τρώμε μπανάνες, που στην τελική για πάντα θα τις τρώμε,γιατί η μάσα είναι τόσο μεγάλη τόσο απο τους "πατριώτες" όσο και απο τους "αγωνιστές του λαού" που τα εγχειρήματα ανθρώπων που προσπαθούν (όπως λέει ο Χάρης για τον ευατό του) θα πάνε άπατα και άκλαφτα , απο στατιστικής το λέω...απο το 1823 μέχρι σήμερα.

  4. (επάνω) - Ανάρτηση #4
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Χάρης Προβολή Ανάρτησης
    Διάβασε αυτά που γράφεις. Σου είπα, πολλοί θα τα θεωρήσουν κακοπροαίρετα.

    Αφού λοιπόν α) δεν υπάρχει εφικτή λύση κατά τη γνώμη σου, β) εμείς όλοι που αγωνιζόμαστε να βελτιώσουμε την κοινωνία μας είμαστε αιθεροβάμονες και γ) εσύ μετανάστευσες έξω (εξ ανάγκης όπως μας λες), γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι με μας που μείναμε πίσω;
    α) Υπάρχει λύση, αλλά επειδή το επίπεδο είναι τραγικά χαμηλό στο Ελλαδιστάν δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα. Θα κάνω όμως μια προσπάθεια να εξηγήσω. Το πρόβλημα ξεκινάει από την ανύπαρκτη παιδεία. Από την σταδιακή πτώση του επιπέδου που εισέρχονται στα τριτοβάθμια ιδρύματα σε σχέση με την δεκαετία του '80. Από τις παρασιτικές παρατάξεις και από την ανύπαρκτη έρευνα. Επίσης το ΤΕΕ που είναι ένας σύλλογος από κομματόσκυλα και δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους. Το αστείο είναι ότι εκφέρουν και απόψεις για θέματα παιδείας και εκπαίδευσης.

    β) Δεν αγωνίζεται κανείς. Ο Έλληνας πάντα κοιτούσε και κοιτάζει τον εαυτό του. Αυτά που λες είναι ρομαντισμοί για πανσέληνο και βαρκάδα.

    γ) Δεν γίνεται να με αντιπροσωπεύουν μηχανικοί βλαχαδερά και έξω να έχω πρόβλημα λόγω αυτής της νοοτροπίας.
    Και εξηγώ. Από την κατασκευή μέχρι την τις συνθήκες που ακούει στο όνομα Υγιεινή & Ασφάλεια στους χώρους εργασίας απέχουμε έτη φωτός.
    Το ίδιο και με την εκπαίδευση. Το ξαναλέω. Μηχανικοί διαλέγουν τομέα συγκοινωνιακό και μετά το παίζουν δομοστατικοί.
    Ο καθένας στην εξειδίκευσή του. Υπάρχει θέμα με την ασφάλεια των έργων !!! Επίσης θέτω το ερώτημα γιατί κάποιος σπουδάζει τοπογράφος εφόσον την δουλειά του τοπογράφουν την ασκεί το ίδιο και ο πολ. μηχανικός ?
    Επικρατεί ένα μπάχαλο εδώ και 50 χρόνια με τα επ. δικαιώματα.
    Που είσαι εσύ που λες ότι αγωνίζεσαι ??? Και γιατί ακόμη επικρατεί αυτή η τριτοκοσμική κατάσταση ???
    Άρα είναι αυτό που λέω. Ο καθένας κοιτάζει την πάρτυ του.
    Συνεχίζω με το εκπαιδευτικό.
    Χαμός στο ίσιωμα δικέ μου !!!
    Εκεί σαν τα βλαχαδερά στο 5ετές. Μα καλά, το 3+2 δεν κάνει 5 έτη ??? Ποια η διαφορά ???
    Ίσα-ίσα θα έχει και M.Sc. και μάλιστα με εξειδίκευση. Αλλά μάλλον είναι το παρακάτω...Ο καθένας κοιτάζει την πάρτυ του.
    Γιατί να μην υπάρχει ένα επιμελητήριο για όλους τους Μηχανικούς τριτωβάθμιων ιδρυμάτων ??? Αλλά κατάλαβα...πάλι το Ο καθένας κοιτάζει την πάρτυ του.


    Λοιπόν ή προσγειώνεσαι στην πραγματικότητα ή με ενημερώνεις τον Αυγουστο που έχει και ωραίο φεγγάρι να πάμε για βαρκάδα...εκτός αν με απαντήσεις στα παραπάνω και μου δείξεις ότι έχω αδικο.

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •